П`ятниця
19.07.2024
06:02
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Конкурси та олімпіади
Стрічка новин Педпреси
Решетилівська гімназія імені І.Л. Олійника
Кафедра природничих дисциплін працює над науково - методичною проблемою «Формування вміння вчитися – один із факторів розвитку творчої особистості учня. Екологічна освіта і духовне виховання учнів.»
На засіданнях кафедри систематично проводиться вивчення нормативних документів Міністерства освіти і наук України, методичних листів , навчальних посібників, та новин методичної літератури, проводяться презентації курсової перепідготовки вчителів.
Протягом навчального року здійснюються експертно-дослідницькі перевірки та відстеження рівня освіченості учнів.
Першочерговими завданнями у роботі є : особистісно-орієнтоване навчання , активізація роботи зі здібними і обдарованими дітьми.
Результатом є досягнення дітей на районних та обласних олімпіадах . Зокрема переможцями районної олімпіади з хімії у минулому навчальному році стали Рафальський С. Чучко Я.,з біології – Танько І.,Сутула І., а Сутула І. за сумою балів олімпіади та екологічного проекту на обласному етапі посіла почесне 3-місце.
В 2010-2011н.р. учні гімназії особливо плідно попрацювали над науковими дослідженнями. Так наукова робота Кацітадзе І.у секції «Екологія» на обласному конкурсі – захисті учнівських робіт МАН відзначена дипломом ІІ ступеня, а робота Остапенко Ю. у секції «Медицина» відзначена дипломом ІІІ ступеня. Екологічний проект Кацітадзе І. на обласному конкурсі – захисті екологічних проектів посів почесне ІІ місце. Інна закінчила на відмінно Всеукраїнську біологічну школу і братиме участь у ІІІ - етапі захисту учнівських робіт МАН .
Учні гімназії брали участь у екологічних акціях і конкурсах. Робота гуртківців « Історико - краєзнавче дослідження парків Решетилівського району» у номінації «Парки – легені міст і сіл» відзначена дипломом ІІ-ступеня на республіканському рівні.
Щорічно проводиться робота по озелененню шкільного подвір’я та кабінету біології.
Систематично здійснюється поповнення методичного забезпечення кабінету біології новими методичними розробками.
Виготовлено нові стенди у біологічному кабінеті.
Учителі та учні створили і доглядають штучну екологічну систему «Акваріум» для спостереження за процесами життєдіяльності водних організмів.
З метою ознайомлення дітей з біологічним різноманіттям рідного краю проведено екскурсії до Устимівського дендропарку, Диканьського регіонального ландшафтного парку.
Протягом семи років учні гімназії проходять природничо-екологічну практику на базі РЛП Нижньоворсклянський .
Щорічно учителі організовують і проводять тижні природничих дисциплін.
На базі природничих класів створено екологічну агітбригаду «Зелене світло».
Учителі працюють над методами активізації діяльності учнів під час вивчення предметів природничого циклу , діляться досвідом роботи з обдарованими дітьми.
Значна увага приділяється питанням самоосвіти вчителів , надається допомога вчителям , що атестуються , молодим колегам.
Систематично проводиться обговорення методик комп’ютерних програм у навчально – виховному процесі.
Робота кафедри спрямовується на створення атмосфери відповідальності кожного педагога за кінцевий результат роботи.
На далі буде продовжено роботу по формуванню у дітей міцних знань з предметів природничого циклу , вихованню екологічного мислення та екологічної свідомості учнів.