«  Квітень 2024  »

3. Участь у науково-методичній роботі
Ефективною формою організації методичної роботи на кафедрі іноземної філології залишається засідання методичного об’єднання, де обговорюються актуальні проблеми навчально-виховної роботи з іноземних мов. Члени кафедри активні у роботі гімназійного МО. У 2010-2011 н.р. продовжується робота учителів англійської та німецької мови над проблемою «Навчання учнів методом проектів». Учителі та гімназисти володіють методикою створення проектних робіт (індивідуальних, в парах, групах), вчаться їх презентувати, оцінювати та порівнювати результати своєї діяльності. Проектна робота дає змогу покращити знання учнів, сприяти зацікавленості дітей іноземною мовою і зануренню в мовну атмосферу в шкільних умовах. Найкращі проектні роботи учнів гімназії були представлені на виставці під час проведення цьогорічного тижня іноземних мов - це міні-проекти-валентинки дітей 5-6 класів, які створювалися учнями до дня Св. Валентина, стінгазети учнів 10-11 класів, тематичні проекти учнів 8-9 класів, зразки мовних портфоліо учнів 6,7,10 та 11 класів.

На виставці дитячих проектів до дня Св. Валентина

Робочі моменти створення проектів учнями  та 10-А класів
При кафедрі іноземних мов діє творча група «Учнівське портфоліо – інноваційний аспект у викладанні іноземних мов» (керівник Бас В.О.). Вже здійснена робота по опрацюванню теоретичного матеріалу, проведено аналіз досвіду роботи з ЄМП за матеріалами інтернету, додатковою літературою. Учителі отримали творчі завдання по впровадженню проекту і зацікавлюють гімназистів до створення портфоліо. Учні класів поглибленого вивчення іноземної мови (7-А, 10-А,11-А), які вивчають дві іноземні мови - першу – англійську, другу – німецьку, та учні 6-А, 7-Б класів уже розпочали роботу над власними мовними портфоліо і працюють над їх поповненням. Хорошу методичну допомогу у створенні учнівських письмових робіт для проектів та мовних портфоліо забезпечують вправи та завдання підручників Британського видавництва «Longman» (Challenges, Success, Opportunities, Real Life, Friends) , за якими навчаються хлопчики і дівчатка класів іноземної філології та 2-х класів математичного профілю.
4. Участь в заходах
Учителі кафедри іноземних мов Бережна Л.М. та Черкун С.І., які атестувалися у цьому навчальному році,представляли захист своїх творчих лабораторій в усній формі та за допомогою комп’ютерних презентацій на засіданні гімназійної атестаційної комісії та районному методоб’єднанні учителів іноземних мов. Сиваш О.Ю., як голова районного методичного об’єднання учителів іноземних мов, брала участь у роботі районного виїзного методичного об’єднання учителів іноземних мов, постійно інформує колег гімназії та учителів іноземної філології району про зміни, доповнення щодо викладання іноземних мов, оформлення класних журналів.